03.12.2024   Światowy Dzień Dobroczynności

Rozwój w międzynarodowym gronie + $2000 na start

Efekt synergii (czyli 2+2=5) można osiągnąć na różne sposoby, a jednym z nich jest wymiana doświadczeń i szkolenie się w międzynarodowym gronie.

Zapraszamy do Społeczności Starling, w której liderzy organizacji społecznych z całego świata wymieniają się doświadczeniem i rozwijają swoje organizacje.

Czym jest Społeczność Starling?

To globalna społeczność edukacyjna zainicjowana przez GivingTuesday i innowacyjne stypendium dla organizatorów, aktywistów, artystów i twórców zmian, którzy odkrywają i dzielą się najlepszymi praktykami zwiększania dobroczynności i wprowadzania zmian systemowych.

Program oferuje budowanie społeczności, naukę o ruchu Giving Tuesday, wzajemne wsparcie i kontakty z globalną siecią liderów ruchu GivingTuesday. Kandydaci wybrani do Społeczności Starling w 2022 roku otrzymają nieograniczone mikrogranty w wysokości 2 000 USD na wsparcie rozwoju liderów lub przyspieszenie pracy w terenie.

Co ważne:

  • nie musisz być liderem organizacji,
  • organizacja w której działasz nie musi być formalnie zarejestrowana,
  • wiek nie ma znaczenia (w Społeczności Starling są osoby w wieku 11-71 lat!)
  • wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego albo hiszpańskiego
  • termin zgłoszeń upływa 1 września!

Dla kogo?

GivingTuesday zaprasza do Społeczności Starling innowatorów z różnych środowisk i o różnym poziomie doświadczenia. Naszym celem jest przełamanie barier, które często sprawiają, że różnorodne głosy i nietradycyjni twórcy ruchu pozostają na uboczu.

Społeczność Starling w liczbach

109

osób

40

języków

60

krajów

Dodatkowo uczestnicy Społeczności Starling otrzymają w marcu 2023 kwotę $2000 jako nagroda za zakończenie programu oraz jako podziękowanie za udział.

Pytania i odpowiedzi do programu Społeczność Starling