03.12.2024   Światowy Dzień Dobroczynności

#GivingTuesday w #ReStore – grudzień pełen dobroczynności.

Przyłącz się: podaruj przedmiot i pomóż zapewnić dom osobom w potrzebie.

Początek grudnia to wejście w okres przedświąteczny. W tym roku szczególny, naznaczony niepewnością dla wielu rodzin i osób. Jednak razem możemy sprawić, że – jak zawsze – atmosfera Świąt będzie oznaczała dzielenie się, bycie razem, dostrzeżenie ludzi wokół nas.

Szukasz prezentu, który czyni dobro?
Dostałeś niepotrzebny prezent?
Kupiłeś coś nowego na wyprzedaży i chcesz oddać dotychczas używane w dobrym stanie?
Podczas przedświątecznych porządków odkryłeś niepotrzebne skarby?

Podaruj je do #ReStore, poślij je na nową służbę – a pomożesz nam przekazać dobro i konkretne wsparcie. Osób, którym pomagamy, nie stać na samodzielne zapewnienie sobie i rodzinie godnych, bezpiecznych warunków mieszkaniowych. Samotni rodzice, kobiety uciekające z dziećmi przed przemocą domową, usamodzielniający się byli wychowankowie domów dziecka, cudzoziemcy starający się o status uchodźcy, osoby które w pandemii utraciły pracę i możliwość płacenia czynszu – chcemy, by każda z tych osób mogła mieć miejsce, które może nazwać domem.

GivingTuesday to wyjątkowy dzień na całym świecie, w którym myślimy o dzieleniu się i pomaganiu. W ramach akcji #GivingTuesday, w sklepie charytatywnym Fundacji Habitat for Humanity Poland #ReStore w Warszawie na ul. Łojewskiej 12 będziemy czekać na Was i podarowane przez Was przedmioty. Przyjmiemy m.in. meble, obrazy, lampy, zastawę stołową, sztućce, obrusy, elementy wyposażenia wnętrz, rośliny i inne drobiazgi w dobrym stanie. Podarowany przez Ciebie do #ReStore przedmiot odsprzedamy za niewielką kwotę a dochód przeznaczymy na poprawę warunków mieszkaniowych osób w potrzebie. W ten sposób Twój dar pomoże innym żyć godnie. W dodatku dając przedmiotom drugie życie, przyczynisz się do ochrony naszej planety. Zajrzyj do #ReStore: dowiesz się, jak na co dzień można wspierać ideę Zero Waste a podarowując przedmiot otrzymasz Voucher!

U nas w #ReStore #GivingTuesday będzie trwał prawie cały grudzień od wtorku 1.12 do wtorku 29.12 br. Będziemy na Ciebie czekać ze świątecznymi niespodziankami i przyjemnościami! Na każdego darczyńcę, którzy przyjdzie do nas z darowizną w czasie grudniowej akcji, czeka prezent – voucher zniżkowy na zakupy w ReStore.

Przyjdź do #ReStore na ul. Łojewską 12 w Warszawie!

ReStore, ul. Łojewska 12, Warszawa, Targówek, tel. 577 444 906. www.restore.org.pl. Zapraszamy od wtorku do piątku w godzinach 11:00 – 18:00 i w soboty w godzinach 10:00 – 16:00.