03.12.2024   Światowy Dzień Dobroczynności

3 grudnia pokonajmy nowotwory krwi

Co godzinę ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Co piąta osoba potrzebująca przeszczepienia nie znajduje swojego bliźniaka genetycznego w bazie potencjalnych dawców szpiku. Dlatego Fundacja DKMS nie ustaje w poszukiwaniach i rejestruje nowych Dawców, aby każdy Pacjent miał szansę na zdrowe życie.Przebadanie i zarejestrowanie jednego Dawcy to koszt 180 PLN, który nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Od początku istnienia Fundacja DKMS może rozwijać bazę rejestrując kolejnych potencjalnych Dawców m.in. dzięki darowiznom osób indywidualnych.

Wielu Pacjentów żyje dzięki temu, że ktoś podarował im życie oddając komórki macierzyste, bo ktoś podzielił się swoim wolnym czasem i zorganizował akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, a w końcu ktoś inny wpłacił darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji.

Aby Pacjenci dostali szansę na wyzdrowienie, potrzebna była pomoc wielu osób, gdzie każda z nich dała coś cennego od siebie.

Dlatego w #GivingTuesday chcemy inspirować do tego, żeby podarować szansę chorym na nowotwory krwi przekazując datek na rejestrację nowych potencjalnych Dawców szpiku. Im więcej osób w bazie, tym większa szansa na znalezienie „genetycznego bliźniaka” dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia!
https://www.dkms.pl/pl/przekaz-darowizne